درب فریم لس پلی اورتان یکی از بهترین انواع درب چوبی مدرن است به این دلیل که در صورت آسیب دیدن رنگ، به آسانی ترمیم میشود و از آن مهم تر خصوصیات رنگ پلی اورتان است که باعث میشود از سطوح چوبی در برابر هر نوع آسیبی مانند رطوبت و خط و خش به خوبی محافظت کند. درب فریم لس با روکش پلی اورتان در واقع همان در چهارچوب مخفی است که با ترکیبی از چوب و MDF خام همراه با رنگ پلی اورتان ساخته میشود.
728,000,000 ﷼
پوشش پلی اورتان تقریباً برای تمامی فضاها چه داخلی و چه خارجی به کار میرود. البته برای استفاده در فضای خارجی بهتر است درب چوبی در معرض نور مستقیم آفتاب و بارندگی قرار نگیرد به این دلیل که چوب ذاتاً در برابر حرارت و رطوبت آسیب پذیر است و به مرور زمان ممکن است دچار آسیب شود. در فضای داخلی شما میتوانید بدون هیچ نگرانی از رنگ پلی اورتان برای پوشش نهایی درهای خود استفاده کنید. تنها نکته استفاده از این پوشش برای درب فریم لس سرویس بهداشتی یا حمام، این است که بجای MDF خام در ساختار درب حتماً باید از پلای وود استفاده گردد.
بعضی از شرکتهای تولید کننده درب فریم لس برای کاهش هزینهها و همچنین رقابتی تر کردن قیمت درب فریم لس بجای برندهای معتبر اروپایی از رنگهای پلی اورتان ایرانی یا آسترهای ایرانی استفاده میکنند که این موضوع در طولانی مدت به شدت روی کیفیت این درها تاثیر خواهد گذاشت. مهم ترین عوارض استفاده از رنگ پلی اورتان درجه 2 عبارتند از :
با توجه به وارداتی بودن رنگ پلی اورتان و بالا بودن دستمزد رنگ کار هزینه تمام شده درب چوبی با پوشش polyurethane کمی بیشتر از سایر متریال مانند میکروسمنت و ام دی اف هایگلاس است اما با توجه به کیفیت بالا و تنوع رنگی گسترده باز هم ارزش خرید دارد. البته در نظر داشته باشید که اگر بخواهید درب فریم لس شیار دار (CNC) سفارش دهید امکان استفاده از MDF ملامینه وجود ندارد چون مغز خام MDF در اثر CNC نمایان میشود و باید حتماً از MDF خام با پوشش پلی اورتان استفاده گردد.
نصب یراق آلات :
نصب فریم انتظار : شامل پروفیل آهنی به ابعاد 30*60 یا 40*80 میلیمتر که در سمت چپ و راست درب به صورت تراز اجرا میشود (در صورت وجود Wall Post نیاز به نصب پروفیل آهنی نیست و وال پست نقش Sub Frame را ایفا میکند.)
نصب چهارچوب مخفی : چهارچوب آلومینیومی توکار پس از CNC کاری جای قفل و لولا و رنگ آمیزی با استفاده از اتصالات مخصوص روی Sub Frame یا Wall Post به صورت کاملاً تراز نصب میشود.
سفید کاری و مخفی کردن چهارچوب : پس از نصب چهارچوب نوبت به کچ کاری، کناف کاری یا سرامیک کاری است تا کاملاً از نمای بیرون و داخل چهارچوب مخفی شود.
اندازه برداری و ساخت درب : پس از نصب چهارچوب نوبت به برداشت اندازه دقیق و سفارش درب چوبی بر اساس مقطع چهارچوب نصب شده است.
زیرسازی و اجرای پرایمر بابت رنگ آمیزی :
اجرای رنگ پلی اورتان :
در آوردن جای قفل و لولا و دستگیره روی درب :
نصب درب روی چهارچوب :
قیمت درب فریم لس با روکش پلی اورتان خارجی با ابعاد استاندارد 220cm*80cm با چهارچوب آلومینیومی و 3 عدد لولا مخفی و قفل مگنتی ایتالیایی همراه با دستگیره مدرن از حدود 61,000,000 تومان شروع میشود.
تاریخ انتشار : 1404/01/20 منبع : polyurethane frameless door
| ارتفاع استاندارد : | 220cm (قابلیت افزایش تا 360cm) |
|---|---|
| عرض استاندارد : | 80cm (قابلیت افزایش تا 180cm) |
| کلاف درب : | چوب روسی درجه 1 خشک کن رفته |
| رویه و پشت درب : | MDF خام خارجی 8mm برند واناچای |
| پوشش درب : | رنگ پلی اورتان وارداتی برند GENC ترکیه |
| جنس چهارچوب : | آلومینیومی (توکار) با مقطع اختصاصی |
| رنگ چهارچوب : | پودری درجه 1 (سفید – مشکی) |
| لولا مخفی : | 3 عدد – OTLAV ایتالیا – 60kg (نقره ای – مشکی) |
| قفل مگنتی : | برند STV ایتالیا (نقره ای – مشکی) |
| دستگیره : | وارداتی درجه 1 – سبک مدرن (نقره ای – مشکی) |







