لولا درب فریم لس

لولا درب فریم لس

درب فریم لس یا درب چهارچوب مخفی یکی از مدرن ترین درب‌های داخلی است که در پروژه های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. لولا درب فریم لس نوعی لولا مخفی درب چوبی است که طراحی متفاوتی نسبت به لولاهای معمولی دارد و از کشورهای اروپایی معمولاً وارد می‌شود. در ادامه بهترین برندهای لولا مخفی درب چوبی موجود در بازار را معرفی نموده و از نظر قیمتی و کیفیت آن‌ها را مورد مقایسه قرار خواهیم داد.

معرفی بهترین برندهای لولا درب فریم لس

لولا مخفی درب چوبی
لولا مخفی درب چوبی

1) اوتلاو ایتالیا

در زمینه تولید لولا مخفی درب چوبی برند OTLAV ایتالیا یکی از بهترین‌های بازار است. این شرکت با توجه به وزن درب، لولاهای مختلفی به بازار عرضه کرده که قیمت آنها از 600 هزار تومان به ازای هر لولا آغاز می‌شود و بسته به وزنی که تحمل می‌کند تا 3 میلیون تومان افزایش می‌یابد.

2) شیام ایتالیا

برند CEAM ایتالیا نیز یکی از برندهای خوب لولا درب فریم لس در ایران است البته کیفیت ساخت آن نسبت به برند Otlav کمی پایین تر است اما در عوض قیمت آن کمی پایین تر است. قابلیت ریگلاژ لولا در 3 جهت از خصوصیات مهم این نوع لولای درب چوبی است.

3) هفله آلمان

شرکت Hafele آلمان یکی از مطرح ترین تولیدکنندگان انواع یراق آلات در دنیاست و به کیفیت و تنوع بسیار زیاد در دنیا شهرت دارد. جهت خرید محصولات شرکت Hafele آلمان از جمله لولا درب فریم لس می‌توانید به فروشگاه‌های معتبر واقع در خیابان شریعتی و سهروردی مراجعه نمایید.

4) NHN ژاپن

شرکت NHN ژاپن یکی از بهترین تولیدکنندگان انواع قفل و دستگیره و لولا درب فریم لس و پیوت است که محصولات بسیار باکیفیتی ارائه می‌نماید. مزیت این برند نسبت به برندهای دیگری که معرفی شد این است که در تهران نمایندگی دارند و شما می‌توانید با مراجعه حضوری به شروم این شرکت از نزدیک با جدیدترین محصولات برند NHN آشنا شوید.

کاربرد لولا مخفی در اجرای درب فریم لس

لولا یکی از مهم‌ترین تجهیزات و یراق‌‌آلات مورد استفاده در ساخت و اجرای انواع درب است. لولاها از لحاظ جنس، سایز و کاربری اشکال متفاوتی دارند. یکی از انواع لولا که در اجرای در فریم لس به کار برده می‌شود. لولاهای مخفی با توجه به میزان وزنی که می‌توانند تحمل کنند و در رنگ‌های نقره ای، طلایی، سفید و مشکی تقسیم بندی می‌شوند. این لولاها قابلیت رگلاژ در 3 جهت را دارند که باعث می‌شود نصب درب فریم لس با دقت و ظرافت بیشتری انجام شود.

برای درب‌های با ارتفاع استاندارد (تا 220 سانتیمتر) استفاده از 3 لولای مخفی 30 کیلویی کفایت می‌کند و برای درب‌های تا ارتفاع 3 متر بسته به وزن و نوع متریال مصرفی بین 4 تا 5 عدد لولا استفاده می‌شود.

انواع لولا مخفی درب چوبی

اگر به صنعت ساختمان علاقه مند باشید و یا در این حوزه کار کرده باشید حتماً اطلاع دارید که در سبک معماری مدرن، تمامی المان‌ها از جمله دکوراسیون داخلی و مبلمان نیز تا حد امکان هم سو و منطبق با سبک مدرن طراحی می‌شود. درب مخفی یکی انواع درب‌های داخلی مدرن است که این روزها در فضاهای مختلف منزل اجرا می‌شود. سه نوع لولای خاص پیوت و لولا مخفی درب چوبی در اجرای این نوع درب معمولاً استفاده می‌شود که با توجه به میزان وزنی که تحمل می‌کنند به مدل‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند.

تاریخ انتشار : 1402/11/26 منبع : otlav hinges

امتیاز شما به این مقاله 5
پیمایش به بالا