با توجه به اینکه در بسیاری از فضاها مانند اتاق کنفرانس، کلوزت و دیوار TV WALL استفاده از پنلهای دیواری یا دیوارپوش چوبی مرسوم است جهت زیبایی بیشتر غالباً روی چنین دیوارهایی از درب فریم لس کانتور یا شیاردار استفاده میکنند تا متریال و طراحی در با دیوارپوش کاملاً یکسان و یکپارچه دیده شود. درب فریم لس شیار دار یکی از محصولات جدید شرکت ایتال در است که با استفاده چوب یا ورق MDF به ضخامت 25 میلیمتر و دستگاه CNC با مقاطع مختلف میله ای، V شکل، U شکل و مربع قابل تولید است.
774,000,000 ﷼

در حالت ساده و بدون شیار، قسمت پشت و روی درهای فریم لس با استفاده از MDF خام به ضخامت 8mm اجرا میشود اما در ساخت درب فریم لس شیاردار (CNC) به دلیل عمیق بودن شیارهای ایجاد شده توسط دستگاه CNC میبایست برای پشت و روی درب از MDF خام 25mm استفاده شود
با توجه به گران تر بودن MDF 25 میل نسبت به 8 میل و همچنین سنگین تر بودن آن، شما باید حتماً از لولا مخفی با ظرفیت تحمل وزن بیشتر و گران قیمت تر استفاده کنید، بنابر این قیمت درب فریم لس کانتور یا شیار دار نسبت به درهای فلت و ساده کمی بالاتر است. همچنین سطوح شیاردار احتیاج به رنگ بیشتری دارند و پروسه رنگ آمیزی آنها سخت تر و زمان بر تر است.

در این روش که سریع تر و کم هزینه تر است روی سطح ام دی اف خام را با استفاده از CNC با هر مقطعی که مورد نظر باشد، میتراشند. نتیجه این کار بسیار تمیز و دقیق است.
این روش بیشتر برای درهایی که با روکش چوب طبیعی ساخته میشوند کاربرد دارد، چرا که CNC روکش چوب را از بین برده و مغز MDF که در اثر حرارت تیغ CNC سیاه شده نمایان میشود. برای پیشگیری از این اتفاق قطعات چوب چهار تراش با سایز یکسان با استفاده از چسب چوب و استپ میخ روی سطح در فریم لس معمولی در فواصل یکسان نصب میشود.

از درب فریم لس کانتور در بیشتر فضاهایی که دیوارپوش چوبی دارند، میتوان استفاده کرد. با توجه به استفاده از متریال یکسان برای در و دیوارپوش اطراف آن درز بین در و دیوار کاملاً مخفی میشود و فضایی یکپارچه و بدون هیچ المان اضافهای خواهید داشت.

بهترین دستگیره برای درهای فریم لس کبریتی (CNC)، دستگیرههای مخفی توکار یا روکار هست که اغلب از اروپا وارد میشوند و کیفیت بسیار بالایی دارند. ناگفته نماند به دلیل هزینههای بالای مربوط به گمرک و ارسال، این دستگیرهها قیمت بالایی دارند و فقط برای پروژههای لوکس توصیه میشوند. برای کاهش قیمت درب فریم لس و بهای تمام شدهی آن میتوانید از دستگیرههای مدرن و ساده موجود در بازار هم استفاده نمایید.

قیمت درب فریم لس کانتور (شیار دار) با ارتفاع 220 و عرض 80 سانتیمتر با فریم آلومینیومی مخفی همراه با یراق (شامل : قفل و دستگیره و لولا مخفی وارداتی) از 47,000,000 تومان شروع میشود.
تاریخ انتشار : 1404/01/24 منبع : youtube
| ارتفاع استاندارد : | 220cm (قابلیت افزایش تا 360cm) |
|---|---|
| عرض استاندارد : | 80cm (قابلیت افزایش تا 180cm) |
| استراکچر داخلی درب : | چوب روسی درجه 1 خشک کن رفته |
| رویه و پشت درب : | MDF خام 25mm وارداتی (واناچای) + CNC |
| پوشش درب : | رنگ پلی اورتان وارداتی برند GENC ترکیه |
| جنس چهارچوب : | آلومینیومی مخفی با مقطع اختصاصی |
| رنگ چهارچوب : | پودری درجه 1 (سفید – مشکی) |
| لولا مخفی : | 3 عدد – OTLAV ایتالیا 60kg (نقره ای – مشکی) |
| قفل مگنتی : | برند STV ایتالیا رنگ (نقره ای – مشکی) |
| دستگیره : | وارداتی درجه 1 – سبک مدرن (نقره ای – مشکی) |







