با توجه به اینکه متریال پارچه به محیط شما گرما میبخشد و تنوع طرح و رنگ زیادی دارد، خرید درب فریم لس با روکش پارچه انتخابی جذاب خواهد بود. انتخاب متریال پارچه برای روی در این امکان را برای شما فراهم میکند تا با استفاده از دیوارپوشهای پارچهای در اطراف درب، طراحی مینیمالی داشته باشید و درب مورد نظرتان را به صورت مخفی کار کنید. البته این مدل درها بیشتر برای اتاق خواب و کلوزت روم مناسب هستند و نظافت آنها کمی سخت است بنابر این برای محیطهای اداری و پر تردد بهتر است از متریال دیگری مانند رنگ پلی اورتان، شیشه و یا SPL استفاده کنید که نسبت به خط و خش و اشیاء تیز مقاومت بیشتری دارند.
745,000,000 ﷼
اولین و مهم ترین آیتم بحث زیبایی و جذابیت بصری خاصی است که متریال پارچه به دکوراسیون داخلی و مبلمان میبخشد. در کنار مباحث زیبایی شناختی و معماری، استفاده از پارچه برای روی درب و دیوارکوب باعث جذب سر و صدای اضافی محیط و همچنین عایق شدن درهای داخلی میشود، همچنین از نظر قیمتی گزینهی مناسبتری نسبت به رنگ پلی اورتان خواهد بود.

در صورت تماس زیاد دست با درب فریم لس با روکش پارچه، احتمال کثیف و چرک تاب شدن پارچه زیاد است. البته با استفاده از دستگاه بخارشو و تماس کمتر، این مشکل قابل حل است. مورد بعدی آسیب پذیر بودن پارچه در برابر اشیاء تیز و نخ کش شدن آن است که باید حتماً احتیاط کنید به همین دلیل در خانههایی که کودکان زیر 10 سال دارند توصیه میکنیم از متریال پارچه برای روی درب استفاده نشود.

یکی از ایده های جذاب در طراحی داخلی استفاده همزمان از درب فریم لس اتاقی و درب کمد دیواری با روکش پارچه است. این کار باعث مینیمال تر شدن کمد دیواری و تطابق صد درصدی بین درهای داخلی و کمد دیواری یا کلوزت روم خواهد شد. البته استفاده از پارچه یا چرم برای طراحی تقسیم بندی داخلی کمد دیواری و کشوها و ترکیب این متریال با روکش چوب طبیعی را هم پیشنهاد میکنیم.

نحوه اجرای درب فریم لس پارچه ای دقیقاً شبیه به پروسه ساخت درهای فریم لس معمولی است. تنها نکته اجرای آن در نظر گرفتن ضخامت پارچه در هنگام محاسبات اندازه ساخت است (به این معنا که باید بادخور بیشتری برای دور تا دور در دیده شود) پس از ساخت درب مورد نظر پارچه با استفاده از چسب مخصوص و زیرسازی از جنس کاغذهای مخصوص یا ابر به ضخامت 3mm روی سطوح چوبی چسبانده میشود.
قیمت درب فریم لس با روکش پارچه وارداتی درجه 1 (طرح به انتخاب کارفرما) با ارتفاع 220cm در عرض 80cm همراه با قفل و لولا و دستگیره خارجی از حدود 46,000,000 تومان شروع میشود.
تاریخ انتشار : 1404/01/30 منبع : invisible interior door fabric
| ارتفاع استاندارد : | 220cm (قابلیت افزایش تا 360cm) |
|---|---|
| عرض استاندارد : | 80cm (قابلیت افزایش تا 180cm) |
| استراکچر داخلی درب : | چوب روسی درجه 1 خشک کن رفته |
| رویه و پشت درب : | MDF خام 8mm وارداتی برند واناچای |
| پوشش درب : | روکش پارچه وارداتی + زیرسازی لمینت |
| جنس چهارچوب : | آلومینیومی مخفی با مقطع اختصاصی |
| رنگ چهارچوب : | از نوع پودری درجه 1 (سفید – مشکی) |
| لولا مخفی : | 3 عدد – OTLAV ایتالیا 60kg (نقره ای – مشکی) |
| قفل مگنتی : | برند STV ایتالیا رنگ (نقره ای – مشکی) |
| دستگیره : | سبک مدرن – وارداتی درجه 1 (مشکی – نقره ای) |







