استفاده از روکش چرم برای درهای داخلی، نه تنها به زیبایی خانه میافزاید بلکه حس گرم و صمیمیت به فضا میبخشد. به همین دلیل در طراحی فضاهایی مانند کلوزت روم، اتاق خواب و سالن کنفرانس، خرید درب فریم لس با روکش چرم کاملاً مرسوم است. درب چرمی علاوه بر حس نرمی و لطافتی که دارد عایق خوبی برای جذب سرو صدای مزاحم است که این موضوع به ایجاد حس آرامش بیشتر کمک خواهد کرد.
756,000,000 ﷼
زیبایی و ایجاد حس گرما در محیط : بافت نرم و خاص درب چرمی حس لوکس بودن و تجربه کاربری متفاوتی برای شما ایجاد میکند.
جذب سر و صدای محیط : استفاده از روکش چرم در ساخت درهای داخلی به آکوستیک شدن و جلوگیری از عبور سر و صدای محیط اطراف، کمک زیادی میکند.
تنوع طرح و رنگ بالا : روکشهای چرمی که برای روی درهای داخلی استفاده میکنیم از نظر بافت، ضخامت و رنگ بندی متنوع هستند که باعث میشود قدرت انتخاب بیشتری داشته باشید.
حساسیت نسبت به اشیاء نوک تیز : تنها ضعف متریال چرم برای روی درب، آسیب پذیر بودن آن نسبت به اشیاء نوک تیز و سخت است که مراقبت و نگهداری بیشتری میطلبد.
قیمت درب با روکش چرم بستگی زیادی به نوع طراحی در، همچنین ابعاد آن و داشتن یا نداشتن دوخت دارد. اما آنچه مسلٌم است درهای چرمی لمسه کوبی قدیمی با برجستگیها و فرورفتگیهای متعدد، در طراحی داخلی به سبک مدرن امروزی، دیگر جایی ندارد و بیشتر دربها به شکل صاف و فلت تولید میشوند. در حال حاضر پرفروش ترین مدل در با روکش چرم، درب فریم لس است که به شکل چهارچوب مخفی اجرا میشود. قیمت این مدل در همراه با چهارچوب آلومینیومی و یراق آلات وارداتی از 47/000/000 تومان شروع میشود. (با ابعاد استاندارد 80*220 سانتیمتر)

چرم طبیعی به دلیل بافت طبیعی و کیفیت بالا احساس گرما و اصالت را به فضا منتقل میکند و طول عمر زیادی دارد اما از نظر هزینهای نسبت به چرم مصنوعی قیمت بسیار بالایی دارد. نگهداری و مراقبت از آنها کمی حساس است برای محیطهای لوکس و کمرفت و آمد مناسبتر هستند. در مقابل چرمهای مصنوعی گزینهای مقرون بهصرفهتر هستند که همچنان ظاهر و حس چرم طبیعی را شبیهسازی میکنند. این نوع چرمها مقاومت کمتری در برابر خراش و پارگی دارند و نگهداری آسانتری نسبت به چرم طبیعی دارند بنابراین برای فضاهایی که رفتوآمد بیشتری دارند انتخاب مناسبی هستند.
پروسه تولید درهای داخلی چوبی، شباهت زیادی به یکدیگر دارند بدین صورت که کلاف داخلی و سازه اصلی در از چوب طبیعی (اغلب چوب روسی) ساخته میشود. رویه ای از جنس MDF خام 8 میل با روکش چرم در قسمت پشت و روی در نصب میشود. نکته مهم در اجرای این درها انجام زیرسازی مناسب با استفاده از فوم، ابر یا لمینت است که باعث میشود چرم روی MDF، استایل بهتری داشته باشد.
بعد اجرای پوشش چرم روی تمام سطوح در، لولا مخفی و قفل و دستگیره روی در و چهارچوب نصب میشود. در کنار چرم استفاده از شیشه خصوصاً برای فضای کلوزت یا استفاده از یک درب فریم لس شیشه ای برای آشپزخانه میتواند به مدرن تر شدن دکوراسیون شما کمک شایانی نماید.
درهای کشویی بیشتر در فضاهای مدرن و لوکس کاربرد دارند بنا به سلیقه و نیاز مشتری میتوان این درها را با پوششهای مختلف پلی اورتان، پارچه، چرم و … طراحی و تولید کرد. نکته مهم در انتخاب درب چرمی این است که حتماً مقدار بیشتری از چرم استفاده شده برای روی در، تهیه کنید تا در صورت آسیب دیدن روکش چرم بتوانید به آسانی چرم قسمت آسیب دیده را تعویض نمایید.
قیمت درب چوبی با روکش چرم مصنوعی و چهارچوب آلومینیومی با ابعاد استاندارد 220cm*80cm و با احتساب هزینه یراق آلات از 45 میلیون تومان شروع میشود.
تاریخ انتشار : 1404/02/20 منبع : leather door
| ارتفاع استاندارد : | 220cm (قابلیت افزایش تا 360cm) |
|---|---|
| عرض استاندارد : | 80cm (قابلیت افزایش تا 180cm) |
| استراکچر داخلی درب : | چوب روسی درجه 1 خشک کن رفته |
| رویه و پشت درب : | MDF خام وارداتی برند واناچای به ضخامت 8mm |
| پوشش درب : | روکش چرم همراه با زیرسازی لمینت |
| جنس چهارچوب : | آلومینیومی مخفی با مقطع اختصاصی |
| رنگ چهارچوب : | پودری درجه 1 (سفید – مشکی) |
| لولا مخفی : | 3 عدد – OTLAV ایتالیا 60kg (نقره ای – مشکی) |
| قفل مگنتی : | برند STV ایتالیا (نقره ای – مشکی) |
| دستگیره : | وارداتی درجه 1 – سبک مدرن (نقره ای – مشکی) |







